Honor 400 Pro 5G
- 6,7″ AMOLED‑näyttö
- 200 MP + 50 MP tele + 12 MP ultralaajakulma
- 5 300 mAh akku + 100 W pikalataus
- Snapdragon 8 Gen 3 + 12 /512 Gt
- IP68/IP69‑luokitus – veden ja pölyn kestävä
Mobiilipiste Hintarobotti
Mobiilipiste Hintarobotti varmistaa, että hintamme ovat aina yhtä edulliset kuin edullisimmalla kilpailijalla. Hintarobotti vertaa reaaliajassa hintatietoja puhelimista, tableteista, älykelloista ja muista mobiililaitteista. Voit siis olla varma, että saat kaikki mobiililaitteet meiltä aina edullisimpaan hintaan. Huomioithan, että vertailussa ei oteta huomioon kilpailijoiden kanta-asiakkaille suunnattuja tarjouksia tai tuotteita, jotka eivät ole kilpailijalla saatavilla. Hintarobotin vertaamat hinnat ovat voimassa myös kaikissa Mobiilipisteen myymälöissä.
Saatavuus
Verkkokauppa
Myymäläsaatavuus
Helsinki, K-Citymarket Malmi
Helsinki, Kauppakeskus Easton
HONOR 400 PRO
HONOR 400 PRO on tyylikäs ja suorituskykyinen älypuhelin, joka yhdistää huippuluokan kamerateknologian, tehokkaan suorittimen ja pitkäkestoisen akun käteen sopivassa paketissa.
Näyttö ja rakenne
Laite tarjoaa 6,7 tuuman kaarevan AMOLED-näytön, jonka 2 800 x 1 280 pikselin resoluutio, 120 Hz virkistystaajuus ja jopa 5 000 nitiä huippukirkkaus takaavat vastuullisen ja kirkkaan kuvanlaadun myös auringossa. Vain 8,1 mm ohut runko ja 205 g paino tekevät siitä miellyttävän käyttää. Luokitus on IP68/IP69, ja etu- ja takalasit suojaa kestävä Gorilla Glass –rakenne.
Kameraominaisuudet
Takakameroina toimii 200 MP pääkamera (OIS+EIS), 50 MP 3x telekamera (OIS) ja 12 MP ultralaajakulma. Etukamera on tarkka 50 MP sensori. Kamerajärjestelmä tukee mm. AI Image‑to‑Video -ominaisuutta, superzoomin ja laadukkaan yökuvauksen.
Suorituskyky ja akku
Laite käyttää Snapdragon 8 Gen 3 -järjestelmäpiiriä, 12 GB RAM-muistia ja 512 GB tallennustilaa. Akun kapasiteetti on 5 300 mAh (EU) ja jopa 6 000 mAh tietyillä markkinoilla. Lataus tapahtuu 100 W langallisella sekä 50 W langattomalla latausominaisuudella.
Pakkauksen sisältö
- HONOR 400 PRO -puhelin
- USB‑C-kaapeli
- SIM-kortin poistotyökalu
- Dokumentaatio
Lisätietoja puhelimesta valmistajan omilla sivuilla.
Tutustu myös: Honor 400 ja Honor 400 Lite malleihin.
| Tuotemerkki | Honor |
|---|---|
| Käyttöjärjestelmä | Android 15 (MagicOS 9) |
| Väri | Harmaa, Musta |
| Näyttö | 6.7" AMOLED 2x, 120 Hz, 2 800 × 1 280 px, 5 000 nitiä huippukirkkaus |
| Näytön koko | 6,7" |
| Suoritin | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| RAM-muisti | 12 GB |
| Tallennustila | 512 GB |
| Akku | 5300 mAh, pikalataus 100 W |
| Etukamera | 50 MP |
| Takakamera(t) | 200 MP (pää, OIS+EIS), 50 MP tele (3x, OIS), 12 MP ultralaajakulma |
| Liitännät | USB-C, NFC, stereo‑kaiuttimet |
| SIM-kortti | Nano-SIM, eSIM-valmius, Dual-SIM |
| Paino | 205 g |
| Mitat | 76,1 × 160,8 × 8,1 mm |
| Takuu | 24 kuukautta |
| Suojausluokka | IP68, IP69 |
Pankkimaksutavat
Aktia, Danske Bank, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästöpankki, Osuuspankki, POP Pankki, S-Pankki, Säästöpankki ja Ålandsbanken.
Mobiilimaksutavat
MobilePay ja Siirto.
Korttimaksutavat
Visa, Visa Electron, Mastercard ja American Express.
Lasku- ja osamaksutavat
Klarna, OP Lasku, OP Tililuotto ja Walley. Lisäksi myymälässä saatavilla (ainoastaan uusille puhelimille) koroton ja kuluton osamaksu 12, 24 tai 36 kuukauden sopimuksella.
Nouto lähimmästä Postin noutopisteestä 4,90 €
Tilauksesi toimitetaan lähimpään Postin noutopisteeseen 1–3 arkipäivässä.
Postin kotiinkuljetus 14,90 €
Tilauksesi toimitetaan suoraan kotiisi Postin toimesta 1–2 arkipäivässä.
Nouto myymälästä
Nouda tilauksesi näppärästi 0–3 arkipäivän kuluessa tilauksen tekemisestä. Saat ilmoituksen tekstiviestillä heti, kun tilauksesi on noudettavissa valitsemastasi myymälästä.